TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA.

kup terazSystem czaszkowo-krzyżowy stanowi półotwarty układ fizjologiczny zawarty wewnątrz opony twardej, która otacza mózg i rdzeń kręgowy. Odpowiada on za wytwarzanie, rozprowadzanie i resorpcje płynu mózgowo-rdzeniowego. Płynu utrzymującego równowagę środowiska fizjologicznego, w którym funkcjonują mózg i system nerwowy.

W normalnej sytuacji wytwarzanie i resorpcja tego płynu powoduje ciągłe wahania ciśnienia - wraz ze zmianami ciśnienia ten system podlega ciągłym skurczom i rozkurczą, co zapobiega zbytniemu natężeniu ciśnienia.

Jeśli organizm z jakiegoś powodu (trauma psychiczna, wypadki, uderzenia, ciągły stres itp. ) nie jest w stanie przyswoić sobie tych zmian ciśnienia, następuje jego gwałtowny skok, co może prowadzić do rozmaitych zaburzeń i chorób (m.in.: brak koncentracji, nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD), bóle i zawroty głowy, migreny, depresje, chrapanie, kłopoty ze wzrokiem i słuchem).

Terapeuta całą swoją pracę skupia na "uwolnieniu" punktów oporu w systemie czaszkowo-krzyżowym doprowadzając w efekcie do pełnej równowagi i ciągłości przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego, usuwając tym samym przyczynę zaburzenia lub choroby. wróć >>

Bioveliss tabs opinie