PORANNE BÓLE GŁOWY, A CHIROPRAKTYKA? Czasami dokucza nam uczucie waty w głowie z lekkim ćmieniem, które wprawdzie nie jest wielkim cierpieniem, ale nie pozwala na przejrzyste myślenie. Głowa jest ciężka i nasze samopoczucie nie jest najlepsze. Jest to prawdopodobnie jedna z najczęstszych dolegliwości, z którą się budzimy, a która stopniowo mija wraz ze zmianą pozycji i aktywnością fizyczną. Zdarza się jednak, że nie ustępuje i wtedy środek przeciwbólowy jest jedynym wyjściem. Czy na pewno?

Poranne bóle głowy są stosunkowo łatwe do wyeliminowania. Okazuje się, że osoby, które na nie cierpią mają duże napięcia w rejonie potylicznym czaszki i w rejonie górnego odcinka szyjnego. Poza tym występują u nich zaburzenia w naturalnej pozycji kręgów szyjnych, które powodują zaburzenia czynnościowe nerwów czaszkowych i obwodowych oraz zmienione warunki krążenia w rejonie szyi. Stan ten może ulec zmianie, jeżeli poddamy się opiece chiropraktycznej, która jest nie tylko efektywna w działaniu, ale również niebolesna i bezpieczna. Chiropraktyk usuwa restrykcje (zablokowania) stawowe kręgów, równoważy napięcia w tkankach miękkich, odzyskuje ślizg opony twardej w kanale kręgowym, a więc równoważy wszechstronnie zaburzenia w aparacie ruchu, odtwarza jego spójność i tym sposobem eliminuje poranne bóle głowy.

Okres dorastania jest często obfity w poranne bóle głowy. Rosnący szybko szkielet jest za słaby, aby utrzymać idealną pionizację ciała. W związku z tym młodzi ludzie się garbią, co powoduje zwiększenie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa zwłaszcza kyfozy piersiowej z następową hiperlordozą szyjną. Stwarza to warunki do napięć w okolicy podpotylicznej i rotacji kręgów szyjnych z wyżej opisanymi konsekwencjami. Dodatkowo u młodych osób z porannymi bólami głowy mogą wystąpić zawroty głowy, nudności i dzwonienie w uszach. Objawy te są wynikiem podrażnień nerwów czaszkowych, których wyeliminowanie jest w kompetencjach chiropraktyka. Siedzący tryb życia młodego człowieka, żyjącego pomiędzy domem i szkołą, gdzie większość czasu spędzana jest w pozycji siedzącej, osłabia mięśnie szkieletowe, które odpowiedzialne są za utrzymywanie kręgosłupa w pozycji pionowej. Doskonała pionizacja nie jest możliwa bez silnych i elastycznych mięśni szkieletowych.


kup teraz
Nowy sprawdzony sposób!
https://bioveliss-tabs.com/

Podstawowym warunkiem prawidłowego rozwoju mięśni szkieletowych jest duża porcja ruchu. Dlatego też, po wyeliminowaniu porannych bólów głowy przez chiropraktyka, ważne jest, aby pacjent był świadom przyczyny powstania dolegliwości i działał w kierunku usunięcia przyczyn, które doprowadziły do powstania dolegliwości.
wróć >>