kup terazBEZSENNOŚĆ, A CHIROPRAKTYKA Dla dobrego samopoczucia zasadnicza jest jakość snu. Badania opublikowane w czerwcowym wydaniu New Scientist, 2000r sugerują, że jeżeli zaburzamy naturalny rytm dnia i nocy naszego ciała, np. pracując i bawiąc się w nocy. To może to zapoczątkować proces chorobowy w naszym organizmie, który może nawet skończyć się śmiercią. Ceną, którą trzeba płacić za ignorowanie naturalnego rytmu snu, może być złe samopoczucie, albo choroba serca.

Przywrócenie regularnego snu jest tak ważne dla człowieka jak rzucenie palenia. Nasz biologiczny zegar położony w podwzgórzu naszego mózgu interpretuje okresy spożywania naszych posiłków i odpoczynku, reguluje uwalnianie hormonów i temperaturę naszego ciała nadzoruje pracę systemu odpornościowego i innych funkcji naszego ciała. Różni ludzie mają różne naturalne rytmy snu. Jedni są słowikami inni sowami. Problemy zaczynają się pojawiać, kiedy ignorujemy naturalne rytmy naszego ciała ze względu np. na naszą pracę.

Brak zdrowego snu może przyczynić się do pojawiania się stanów depresyjnych, do zmniejszonej tolerancji na bodźce otoczenia, trudności w koncentracji oraz dezorientacji. Najgorszym jest fakt,że osoba pozbawiona snu ma wrażenie, że przezwyciężyła tę ludzką słabość, funkcjonuje normalnie i nie przeczuwa, że właśnie uruchomiła lawinę zdarzeń, która doprowadzi m.in. aparat ruchu do dekompensacji. Brak snu - nieprawidłowy drenaż żylny czaszki - zaburzenia w układzie napięć oponowych czaszki i kanału kręgowego - nierównowaga napięć na gałązkach nerwów rdzeniowych - nierównowaga napięć mięśniowych - zaburzenia kontroli proprioceptywnej stawów międzykręgowych - procesy degeneracyjne.


Bioveliss tabs opinie
Schudnij teraz!
http://kulnaro.pl/bioveliss-tabs-uwolnienie-od-zbednej-nadwagi/

To hipotetyczna kaskada zdarzeń tłumacząca wpływ braku snu na dolegliwości aparatu ruchu. Od wieku średniego tj. około 40 lat, sen staje się coraz płytszy. Faza głębokiego snu tzw. REM (ang. Rapid Eye Movement) jest bardzo istotna do autoregeneracji organizmu. W tej to fazie snu uwalniane są również hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie.

Sekretem bycia młodym jak najdłużej jest niemowlęcy sen. Styl życia jest zasadniczym czynnikiem, który pomoże odrestaurować zdrowy sen. Opieka chiropraktyczna pomaga odrestaurować naturalny rytm snu, poprzez równoważenie miednicy, kręgosłupa i czaszki usprawnia ona działanie układu nerwowego. wróć >>